top of page

Anastázie Pine

Styly: Grafika a ilustrace a to jak barevné tak i černobílé, specialista na animalistiku (portréty zvířat).

Lokace a certifikace: Praha, Česká republika.

Jmenuji se Anastasia Pine. Jsem umělkyně a ilustrátorka, a když jsem rozšířila své zájmy v oblasti umění, vstoupila jsem do tetovacího průmyslu, kde pracuji od roku 2017. Maluji olejem, akrylem, kreslím grafiku a digitální ilustrace a získala jsem ocenění v mezinárodních evropských soutěžích mezi umělci.

 

V tetování mě nejvíce oslovuje zobrazování živé přírody, zejména zvířat a rostlin, stejně tak mě lákají umělecké předměty, obrazy a sochy. Pracuji převážně v černobílém provedení. Dělám mikrorealismus, tetování ve stylu skic (sketch tattoo), miniaturní realistické tetování a autorský new school. Do svých návrhů se snažím vnést prvky humoru a lehkého nadšení, ale i surrealismu a absurdismu. Miluji hladké linie a mohu pro vás nakreslit jakoukoliv skicu, včetně přímo na vašem těle (freehand), aby tetování dokonale kopírovalo linie vašeho těla a stalo se jeho harmonickou součástí.

Příprava na sezení:

Aby byla naše společná práce snadná a příjemná pro oba a abych Vás ušetřila zbytečného stresu, mohu vám nabídnout krátký návod, jak se připravit a co očekávat, aby pro vás sezení nebylo překvapením.

 • Na sezení přijďte dobře odpočatí, s vydatným obědem v žaludku, v dobré náladě a zdraví. Nepřicházejte, pokud se necítíte dobře nebo jste nemocní – mějte respekt k sobě i ostatním, nikdo nechce být nakažen. Pokud odjíždíte a nemáte jinou možnost dorazit na sezení, přijďte prosím v roušce. Rovněž se nedoporučuje tetovat se, pokud užíváte antibiotika, neboť tyto léky snižují obranyschopnost vašeho těla a mohou komplikovat hojení. Neužívejte léky na ředění krve (např. Aspirin) pokud to není součástí vaší léčby předepsané lékařem, protože můžete během sezení nadměrně krvácet, což by snížilo kvalitu tetování.

 • Vyvarujte se pití alkoholu den před sezením a v jeho průběhu.

 • Přijďte v čistém, pohodlném oblečení, které umožní snadný přístup k místu, kde má být tetování umístěno, nebo si vezměte náhradní. Preferujte tmavé nebo starší oblečení, které vám nebude líto, pokud by se zašpinilo barvou. Vyhněte se nošení vašich oblíbených bílých šatů, pokud máte obavy, že by se mohly ušpinit.

 • Pokud máte dlouhé vlasy, nezapomeňte si vzít gumičku nebo sponku.

 • Na sezení si přineste svačinu, oblíbený nápoj a sladkosti. K zábavě si nezapomeňte vzít sluchátka, abyste mohli sledovat seriál na smartphonu nebo číst knihu. Věnujte pozornost tomu, že nemusím být schopna se s vámi bavit během sezení, protože se musím soustředit na práci. Prosím, nevolejte během sezení, mohlo by to rozptylovat mě i ostatní umělce.

 • Ve většině případů nekreslím skici předem, aby se neztrácel čas, protože klienti někdy mění názor těsně před sezením. Pokud provedu náčrt přímo před aplikaci tetování, skice je zdarma. Pokud ale chcete jen skici bez aplikace tetování, cena je 2000 Kč za hodinu.

 • Na sezení je vhodné přijít již s jasnou představou toho, co chcete. Je důležité, abyste měli alespoň základní nápad na tetování, jeho velikost a styl. Pokud požadujete portrét vašeho mazlíčka, je nezbytné přinést jeho kvalitní fotografii. Kvalitní fotografii je nejlépe pořídit venku nebo za denního světla. Umístěte fotoaparát na úroveň hlavy zvířete, vyberte vhodný úhel a udělejte snímek. Pokud z nějakého důvodu nemůžete pořídit novou fotografii, nezoufejte, přineste nejlepší dostupné fotografie, podle kterých budu schopna nakreslit portrét.

 • Upozorňuji, že nedělám mikrorealismus na oblastech jako jsou žebra, břicho, hrudník a záda, protože kůže na těchto místech je velmi elastická a pigment má tendenci se rozplývat více než je obvyklé, což by mohlo narušit kvalitu tetování. Dále tetování nesmí být aplikováno na poškozenou kůži, s jizvami, čerstvými modřinami nebo na kůži postiženou ekzémem. Pokud máte kožní problémy nebo jiná zdravotní omezení, doporučuji se nejprve poradit se svým lékařem. Tetování nedělám osobám mladším 16 let.

Jak probíhá sezení: 

 • Po příchodu na sezení vás recepční požádá, abyste vyplnili formulář a posadili se. Poté vás zavolám a probereme vámi požadovaný design.

 • Pak začnu pracovat na skici. Během čekání si můžete dát kávu a něco sladkého. Na konci chodby je k dispozici toaleta.

 • Jakmile bude náčrt připravený, ukážu vám ho. Pokud budete s náčrtem spokojeni, vytisknu několik velikostí a vy si před zrcadlem vyberete nejvhodnější. Pokud ne, provedeme potřebné úpravy.

 • Poté připravím pracovní místo a provedu dezinfekci. Jedině vy smíte vstoupit do tetovací místnosti bez doprovodu. Před začátkem dezinfikujeme kůži, oholíme chloupky, naneseme speciální gel a provedeme transfer na tělo. Poté můžete zkontrolovat umístění tetování ve zrcadle. Pokud vše odpovídá vašim představám, začneme s aplikací tetování. Během sezení budete ležet v pohodlné poloze, nejčastěji na lehátku.

 • Pokud sezení trvá déle než hodinu, dáváme si každou hodinu pětiminutové pauzy. Můžete mi kdykoliv říct, pokud potřebujete pauzu dříve, zejména pokud cítíte bolest nebo diskomfort. Pokud se vám točí hlava nebo se cítíte špatně, okamžitě mě informujte. V případě, že pocítíte závratě, neváhejte a rychle si sedněte, aby se předešlo pádu.

 • Po dokončení tetování vás pozvu, abyste se podívali do zrcadla na váš nový vzhled. Pak musíme chvíli počkat, než se zklidní pokožka a odezní zarudnutí, abychom mohli tetování vyfotografovat.

 • Poté přejdeme do jiné místnosti, kde je fotoateliér, a já udělám fotografii na fotoaparát a na vaše přání mohu pořídit i snímek vaším telefonem. Následně tetování dezinfikujeme a nalepím na něj speciální ochrannou membránu, která bude chránit tetování před vnějšími vlivy. Poté vám podrobně vysvětlím, jak se o tetování starat, aby správně zahojilo.

 • Tímto jsme prošli celým procesem přípravy a realizace tetování. Doufám, že se na sezení setkáme a že budete s výsledkem spokojeni. Připravte se na to, že tetování je nejen forma umění, ale také způsob vyjádření sebe sama. Těším se na naše setkání a na to, že vám pomohu realizovat vaše představy.

Art a ilustrace

Art
bottom of page