top of page

Oprava a překrytí tetování

Tetování by mělo pro tvoje tělo plnit estetickou funkci, tj. sloužit jako dekorace, potěšení pro oči. Ale co když je to úplně jinak? Myslíš správně, tetování je možné předělat. To může být nutné z mnoha důvodů. Je možné, že tetování bylo uděláno kdysi dávno v mládí, s použitím nekvalitních materiálů nebo nešikovným tatérem. Je možné, že samotný návrh tetování byl neúspěšný nebo prostě dříve milované tetování ztratilo svou krásu a potřebuje opravu. A taky je možné, že tvůj vkus se změnil a nejsi již tak spokojený s tetováním, které se ti dřív líbilo. Přesně pro takové případy je překrytí tetování vhodné, protože může zachránit situaci a eliminovat potřebu provedení procedury drahého laserového odstranění tetování.

Co je důležité vědět

Stejně jako první tetování, překrytí tetování je důležitým krokem, který bys si měl pečlivě rozmýšlet. Abys neudělal stejnou chybu znovu, jsou tady podstatné body pro zvažování:

 • Stojí za to se podívat na práce tetovacího salonu, který chceš navštívit. Obzvlášť na ty, které jsou příkladem předělání starých tetování.

 • Musíš pochopit, že změnit staré tetování na nové je mnohem obtížnější než udělat od začátku nové tetování. Existují určitá omezení při výběru vzoru a barev.

 • Nové tetování postupně překrývá staré tetování, takže bude určitě větší a tmavší – toto bys měl taky vzít v úvahu.

 • Po výběru tatéra a ujasnění toho, co chceš, je nutné podrobně prodiskutovat se zvoleným tatérem, jak bude docházet k překrytí tetování, všechny detaily procesu a očekávaný výsledek. Pro dosažení nejlepšího výsledku je lepší přihlédnout k jeho radám (pokud jsi se mu již rozhodl věřit).

Výběr návrhu nového tetování

 • Nejdřív si přečti náš článek o barvě tetování.

 • I když se zdá, že světlý odstín je jasný a může překrýt tmavší barvu, není tomu vždycky tak. Dobrý tatér ví, že tmavé tetování časem vystoupí jako špinavá kaňka.

 • Také předělání tetování znamená, že prvky nového vzoru se musí shodovat s prvky starého, podřizovat se mu. To znamená, že není možné vytetovat portrét přes nějaký abstraktní geometrický vzor. Předělávka starého vzoru proto není možná jakýmkoliv novým vzorem, který jen tak chceš. Tatér ti pomůže s výběrem návrhu; když sis ten návrh vybral sám/a, neměl bys trvat na svém navzdory radám tatéra a měl bys přihlédnout k tomu, co říká.

 • A samozřejmostí je, že nové tetování bude mnohem větší než to staré.

Požadavky na tatéra

 • Pokud předěláváš neúspěšné, nekvalitně provedené tetování, pak musí být požadavky na tatéra vysoké, aby se nové tetování také nestalo nekvalitním. Protože překrývání tetování je složitějším a pečlivějším procesem než tetování prvního vzoru na čisté kůži, tatér musí mít dostatečné zkušenosti s opravou tetování, nerozhoduj se pro začátečníka.

 • Kromě toho musí mít bohatou fantazii, dobře si uvědomovat celý proces krok za krokem, udržovat konečný výsledek v paměti, být schopen improvizovat v průběhu tak, aby to nebylo na úkor kvality.

 • Je důležité, aby takový tatér pracoval pouze s vysoce kvalitními materiály s jasnými stálými pigmenty, aby se předělání tetování zdařilo.

 • Neboj se utratit peníze za profesionálního tatéra, protože dobrý tatér nebude pracovat zdarma. Kvalitní překrytí tetování se opravdu vyplatí.

Předělávky - foto
bottom of page