top of page

Cena tetování nápisu

 

Vypracovali jsme pro vás kalkulačku cen na tetování pomoci které jednoduše určíte orientační cenu tetování.

Pozor, přesná cena tetování se dá určit jen po konzultací jelikož na ní má vliv hodně faktorů. 

Dejte si pozor na to že dlouhá věta se nedá vytetovat na krátké místo. Buď se musí udělat do dvou řádků (a tím je nápis o hodně vyšší) a nebo ze musí zmenšit velikost písmen. Zde platí pravidlo že čím menší písmenka tím méně kvalitní tetování. Takže pokud chcete kvalitní tetování malého nápisu tak buď musí být slovo/věta krátké nebo tetování musí být větší.

Teď pojďme rovnou k věci. Na první pohled se to může zdát složité ale věřte že je to otázka jen vynásobení dvou čísel. Koeficientu složitosti písma koeficientem velikosti tetování.

Koeficient složitosti tetování

Většina druhů písma se dají rozdělit na 2 typy.

Písma s koeficientem 1.5

První typ jsou ty co se dají napsat jednou sílou linky. Písmena nemají tenčí a širší linky v žádném místě. Na dafont.com jsou to většinou písma z kategorie Basic/Serif, Script/School, Script /Handwritten.

  

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

 

Písma s koeficientem 2.0

Druhý typ jsou písma která mají v různých místech různou sílu. Především to jsou kaligrafická písma z kategorie Script na dafont.com ale i mnohé ostatní. Do této kategorie zapadá většina fontů na tetování. 

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

Písma s výšším koeficientem

Třetí typ jsou složitá písma s velkým množstvím detajlů jako jsou například gotická písma.

Koeficient velikosti tetování

Pokud se vám podařilo jednoznačně určit do které kategorie zapadá vámi vybrané písmo je čas si určit velikost vašeho budoucího tetování. Vezměte do ruky pravítko, přiložte ho k tělu a změřte si jak velké musí být tetování v centimetrech. Na obrázku můžete vidět že do jakékoliv délky se vejde buď kratší ale vyšší nápis​ (méně slov ve větě) a nebo delší ale nižší nápis (více slov ve větě). Pro určení ceny je podstatnější celková velikost tetování. Jakoukoliv větu upravíme do potřebné délky tak aby se proporcionálně zmenšila výška písmen.

5 cm - 1000

7 cm - 1200

10 cm - 1600

15cm - 2400

Násobení koeficientů

Teď vynásobte koeficient složitosti koeficientem velikosti a tím dostanete orientační cenu svého tetování.

 

1.5 x 1000 ≐ 1500 Kč

1.5 x 1200 ≐ 1800 Kč

1.5 x 1600 ≐ 2400 Kč

1.5 x 2400 ≐ 3600 Kč

2.0 x 1000 ≐ 2000 Kč

2.0 x 1200 ≐ 2400 Kč

2.0 x 1600 ≐ 3200 Kč

2.0 x 2400 ≐ 4800 Kč

Ostatní písma a velikosti

Samozřejmě do tak jednoduchého příkladu se nevejdou všechny možné varianty tetování nápisů. Jednak tímto způsobem neurčíte cenu vět do dvou a více řádek a pak taky druhy písma které nejsou podobná těm co jsou uvedená v příkladu. Pro cenu takových tetování nás musíte kontaktovat a my se Vám ozveme do několika desítek minut.

 

bottom of page