top of page

Alex Horimasa

Japonské tetování (Irezumi), Tradiční tetování, …

Lokace a certifikace: Praha, Česká republika.

Rónin aneb potulný muž

Jmenuji se Alexej a v japonském stylu tetuju už od roku 2009.

Narodil jsem se na ruském Dálném východě, na čínské řece Chej-che, známé také jako Žošuj nebo Amur. Pro Mandžuy je to sice „jen“ Černá řeka, ale pro Číňany má význam o fous pohádkovější — řeka Černého draka.

S kreslením jsem začal už jako malý kluk. K japonským kérkám mě osud zavál tehdy, když jsem se přestěhoval do Vladivostoku. Tam jsem se posléze seznámil s čínskými umělci, kteří šli v tetování cestou tradičních motivů. Vzali mě pod svá křídla a sdíleli se mnou své zkušenosti a vědomosti, které jim předali nejen jejich otcové, ale i otcové jejich otců.

Když jsem se od nich naučil všechno, co jsem dokázal obsáhnout, přestěhoval jsem se dál do centrální části Ruska, kde jsem začal spolupracovat s opravdovou špičkou uměleckých tatérů v zemi. Poté co jsem na tamních tetovacích konvencích získal několik cen, rozhodl jsem se znovu hnout z místa – tentokrát do Evropy, abych se ještě víc zdokonalil. Tetoval jsem ve Finsku, ve Francii a v mnoha dalších zemích, než jsem se konečně zabydlel tady v České republice mezi skutečnými umělci z Black House Tattoo.

 

Samuraj aneb ten, jenž slouží

Jak už víte, tak aktuálně pracuji ve fantastickém tetovacím studiu s ještě fantastičtějším týmem. Mým posláním je sloužit lidem skrz tetování v tradičním asijském stylu, a vykřičet to do celého světa! Rovněž tvořím na obří malířská plátna, účastním se uměleckých výstav a tak vůbec. Užívám si života.

Pokud byste i vy měli zájem o tetování v tradičním asijském stylu, na nic nečekejte a jděte rovnou za mnou!

Rád kreslím faunu Dálného východu i zvířata všeho druhu, moře a oceány, mořské vlny, démony, (ne)divadelní masky… a všechno mezi tím.

Prohlédněte si prosím mé umělecké portfolio – určitě si v něm něco najdete.

bottom of page