top of page

Výběr písma na tetování

Tetování je považováno za vizuální umění a mnoho fanoušků tohoto umění vyjadřuje své „já“ pomocí symbolů a kreseb: někdo abstraktních, někdo konkrétních. Ale někteří lidé to raději dělají slovy a zapisují si na sobě věty. Pobavíme se o tom jaké existují důvody na sobě něco napsat a jak vybrat písmo pro své budoucí tetování.

Tetování nápisů: odkud to přišlo? 

Якорь 1

Historie nápisů na těle není tak dlouhá: zatímco první potetovaní lidé se mohli chlubit svými kresbami na těle, symbolizujícími jejich původ, vítězství nebo jen přinášející štěstí, mnoho z nich neumělo ani číst.

Nápisy na tetování, jejichž význam je skutečně k dispozici pouze v moderním světě, se obvykle vybírají z oblíbených písní nebo básní, frází nějakých vědeckých nebo kulturních osobností, okřídlených výrazů nebo posvátných textů. Mnoho milovníků tetování si vybírá fráze pro sebe v latině, hindštině, svahilštině, arabštině, hebrejštině nebo čínštině (měli by si uvědomit, že tito jsou spíš kresbou nebo ozdobou než nápis).

Tetování z kontextu 

Якорь 2

Mnoho fanoušků poezie a literatury si na sebe často vypráví nejen své oblíbené stanzy, ale někdy i celé odstavce svých oblíbených knih a románů. Občas je možné se setkat s osobou, která by si tetování pořídila ve svém vlastním jazyce, ale v poslední době to není neobvyklé: často najdete citáty z básní, například Jaroslava Seiferta nebo Karla Erbena.

Můžete se také setkat s majiteli tetování inspirovaných zahraničními klasiky, jako je William Shakespeare - a to není překvapivé, protože všechny jeho práce lze rozebrat do uvozovek!

Důležité! Tetování nápisu, které jste si již vybrali, by měly být znovu zkontrolovány znovu: pokud je nápis v cizím jazyce, a ještě více z jiného písma, stojí za to ho zkontrolovat dvakrát, aby se zabránilo nepříjemné chybě.

Якорь 3

Tetování s texty oblíbených písní

Vybírají je nejen fanoušci některých skupin, ale také běžní milovníci hudby, lidé, pro které má píseň zvláštní význam, a také ti, kteří v textu písně našli něco blízkého pro sebe. Zde je výběr neomezený: jazyk písně, hudební žánr - nic není důležité, kromě významu zvláštních slov. Mimochodem, mnozí tetují nejen texty, ale také jména samotných skupin.

 

Nápisy tetování nejčastěji žádané v tetovacích salónech jsou obvykle v cizím jazyce. Nejběžnější z nich:

 • Latina - vhodné pro tetování pro páry, stejně jako pro ty, kteří si chtějí na své tělo dát záchytnou frázi, která bude v životě úžasným mottem.

 • Angličtina, francouzština, španělština  - zlatá trojka pro milovníky hudby, kteří milují tetování.

 • Hebrejsky - hebrejské tetování obvykle volí lidé s židovským původem.

 • Arabština, čínština, japonština - vhodné pro ty, kteří milují exotiku.

 • Sanskrit, Hindština - tetování v těchto jazycích volí ti lidé, kteří mají rádi orientální kulturu. Zpravidla se jedná o řádky z posvátných textů.

Věděli jste? Nejčastěji si tetují nápisy ti kteří se ještě nerozhodli dát na tělo velký obrázek: nápis se snáze skrývá.

Jména blízkých - tetování, která nikdy nebudete litovat

Якорь 4

Mnoho lidí se rozhodlo udělat tetování svých blízkých, třeba tetování jména dětí, rodičů a prarodičů. Vytvoření portrétu je složitější a je větší riziko, že člověk nebude podobný, protože pro umělce není vždy snadné vyobrazit charakter člověka prostřednictvím obrázku, zejména na tak obtížném plátně, jakým je tělo. Ale můžete si nechat udělat tetování jména! Tento trend se v poslední době stává stále populárnějším mezi mladými rodiči, kteří se rozhodli zvěčnit jména dětí na svých tělech. A někteří dělají tetování nápisů jako poctu jejich kultuře.

Decentní tetování 

Якорь 5

Minimalismus je zpět v módě a dokonce i v módě originálních tetování: nyní lze na sebe aplikovat tetování nápisů které mají pro vás hodnotu. Pokud jste Blíženci podle horoskopu, váš element je vzduch a dává vám to velký smysl - napište o tom!

Před výběrem tetování v neznámém jazyce si však pamatujte několik důležitých věcí:

 • Ujistěte se, že fráze, kterou vyberete pro motiv a význam, který do ní vložíte, jsou stejné. Chtít tetování s jedním významem a získat jiný je nesmírné zklamání.

 • Zkontrolujte, zda se ve větě nejsou chyby: před samotným tetováním určitě budete nervozní  a můžete ztratit ze zřetele to nejdůležitější.

 • Pokud jste kreativní člověk a chcete opravdu jedinečné tetování, pak tetujte na své tělo tu frázi, která bude mít zvláštní význam pouze pro vás: může to být zvláštní fráze s vaší milovanou osobou nebo dokonce řádek z básně vaší vlastní skladby.

Tip: Pokud nechcete aby každý viděl vaše tetování, aplikujte si ho na skrytém místě. Pokud však taková možnost neexistuje a vy tvrdě nechcete, aby se někdo o jeho významu dozvěděl, přeložte tetování do méně přístupného jazyka pro ostatní.

Kde a jak vybrat písmo na tetování?

Якорь 6

Nejlepším webem pro výběr písma jsou stránky www.dafont.com

 1. Na stránce vyberte styl písma.

 2. Zadejte do políčka „Type your text here” to, co si chcete nechat vytetovat.

 3. Potvrďte tlačítkem „Submit“.

 4. Poznamenejte si název písma, které vyberete a s tím přijďte k nám.

vyber-pisma-na-tetovani.jpg
bottom of page