Čínské tetování

Asijské tetování, Chinese tattoo.

Tradice tetování

Tradice tetování v Číně, stejně jako v mnoha asijských zemích, souvisí s posvátným, někdy mystickým smyslem a funkcemi. Číňané věřili, že použití některých tetování zobrazujících mýtické bytosti a květinový ornament uchrání při setkání s démony.

Původ tetování

Zpočátku tradiční metoda tetování v Číně byla součástí zvyků obyvatelů jižních národů Číny. Například v národě s názvem Dulong bylo obvykle tetovat dívčí tváře, co znamenalo dosažení plnoletosti. V té době bylo obvyklé i nájezdy na vesnicí Dulong lidmi nepřátelských etnických skupin. Během nájezdů žen znásilňovali, a je teorie, že kvůli tomu aplikovaly na obličej tattoo – s cílem být méně atraktivní pro pachatele. Tradiční čínské znaky tetování jsou mýtická zvířata, květiny a květinový vzor a samozřejmě, hieroglify.

Čínský drak

Světoznámý symbol „Čínský drak“ přináší velmi hluboký význam. Obraz draka to jsou čtyři živly, čtyř světové strany a odstrašující moc císařského majestátu. Hieroglyfy mají význam, který při aplikaci na tělo odráží světonázor a filozofii svého majitele. Při nanášení takového tetování je nutné přesně znát význam hieroglyfu, protože v honbě za krásou a originalitou čínské kaligrafie můžete snadno vytetovat název šicího stroje.

V Black House Tattoo čínské tetování tetuje většinou:

 

Taky můžete přečíst více o výběru tetování zde:

 

Galerie čínských tetování naších tatérů: