top of page

Čínské tetování

Asijské tetování, Chinese tattoo.

10 let zkušeností s tetováním

25+ různých stylů tetování

Průměrné hodnocení 4,7

12 nejlepších tatérů ve studiu

Máme přes 1000 recenzí

Recenze našich zákazníků

Doporučil bych toto studio každému. Profesionální, rychlé a skvělá atmosféra. Nejlepší tetování, jaké jsem kdy měl.

Omar H.

Byla jsem trochu nervózní, protože jsem chtěla komplikovaný vzor, ale výsledek je úžasný! Cítím se jako nová žena. Moc děkuji celému týmu!

Anastasia Z.

Takovej profík jsem ještě nepotkal. Tetování vypadá naprosto skvěle a studio je mega čistý. Sice to není nejlevnější salon, ale kvalita stojí za to.

Jiří K.

Historie a tradice čínského tetování:

Čínské tetování má hluboké kořeny, které sahají tisíce let zpět v čase. Historicky bylo tetování v Číně spojováno s různými kmenovými a náboženskými rituály, ale také bylo někdy používáno jako značka pro trestance nebo otroky. V některých obdobích čínské historie bylo tetování považováno za barbarské a bylo spíše opovrhováno. Avšak paralelně s tím existovaly i kultury a komunity, které tetování viděly jako umělecký projev nebo dokonce jako duchovní praxi. V posledních desetiletích, s globálním nárůstem popularity tetování, se Čína začala znovuobjevovat a přepracovávat svůj vlastní tetovací odkaz. Dnes je tetování v Číně vnímáno mnohem otevřeněji, ačkoli stále je obklopeno mnoha kulturními nuancemi a historickými konotacemi.

Symbolika a význam v čínském tetování:

V čínském tetování nenajdeme pouze estetický výraz; mnoho designů a symbolů nese hluboký kulturní a filozofický význam. Například, draci, často zobrazovaní v čínském umění a tetování, jsou symbolem moci, síly a štěstí. Fenghuang, známý v západní kultuře jako fénix, symbolizuje vyšší vlastnosti lidského ducha a nesmrtelnost. Čínské znaky mohou také nesmírně populárně zdobit kůži, každý s vlastním jedinečným významem a filozofickým podtextem. Je však důležité si uvědomit, že výběr konkrétního znaku vyžaduje pečlivý výzkum, protože každý znak může mít mnoho významů a jeho nesprávná interpretace může vést k nedorozuměním. Kromě toho květiny, jako jsou lotusy a orchideje, mají v čínské kultuře specifické konotace spojené s čistotou, duchovním růstem a krásou. Celkově lze říci, že čínské tetování je bohaté na symboliku a poskytuje nesčetné možnosti pro osobní vyjádření a spojení s tradiční čínskou kulturou.

Populární styly a trendy v moderním čínském tetování:

V posledních letech prochází čínské tetování fascinujícím obdobím transformace a inovace. Moderní čínské tetování často kombinuje tradiční motivy s současnými technikami a estetikou. Jedním z oblíbených trendů je použití akvarelového stylu, kde čínské symboly nebo krajiny získávají měkký, akvarelový vzhled, což dodává tetování etérický pocit. Geometrické a minimalistické designy také nabývají na popularitě, přičemž mnoho mladých lidí se rozhoduje pro jednoduché čínské znaky nebo abstraktní reprezentace tradičních motivů. Zároveň se vrací zájem o tradiční čínské techniky a materiály, což ukazuje hlubokou úctu k odkazu předků. Co se týče barev, zatímco černá a červená zůstávají tradičními oblíbenci, moderní čínské tetování se často odváží experimentovat s širší paletou odstínů, čímž se otevírají nové možnosti pro osobní vyjádření a kreativitu.

V Black House Tattoo tento styl tetuje většinou:

Galerie tetování

Jak se objednat?

Vyberte místo

Napište popis tetování

Přiložte fotografie referencí

Vyplňte žádost o online konzultaci

Přijďte na sezení

Anchor Form

Kontaktní formulář

Kdy chcete přijít na tetování? (můžete zvolit více variant)
Barevnost tetování
Nahrát obrázek 1
Nahrát obrázek 2
Nahrát obrázek 3

Děkujeme za odeslání požadavku. Brzy vás budeme kontaktovat.

bottom of page