top of page

Ornamentální tetování

Ornamental tattoo, vzorkované tetování.

10 let zkušeností s tetováním

25+ různých stylů tetování

Průměrné hodnocení 4,7

12 nejlepších tatérů ve studiu

Máme přes 1000 recenzí

Recenze našich zákazníků

Nemohu být šťastnější. Moje tetování je přesně takové, jak jsem si představovala. Personál byl přátelský a vždycky mi odpověděl na všechny dotazy. Určitě se vrátím!

Elisabeth T.

Nevědela jsem, co čekat, ale pánovi co mě tetoval, bych dala 10/10. Takový detail! No a jeste mě vůbec nebolelo. Super, doporučuji.

Petra V.

Takovej profík jsem ještě nepotkal. Tetování vypadá naprosto skvěle a studio je mega čistý. Sice to není nejlevnější salon, ale kvalita stojí za to.

Jiří K.

Historie a kulturní kořeny Ornamentálního tetování

Ornamentální tetování, s kořeny sahajícími do dávných kultur po celém světě, kombinuje estetiku s hlubokým duchovním a rituálním významem. Od maorských válečníků v Novém Zélandu, kteří používali "Ta Moko" k vyjádření své rodinné historie a odvahy, až po balíjské a kambodžské tradice spojené s ochranou a léčbou, tento styl tetování byl původně prostředkem kultovního vyjádření. V moderním kontextu, kdy se tetování stává globálním fenoménem umění a osobního vyjádření, stoupá popularita ornamentálního tetování, i když často zbavená svého původního významu, což zdůrazňuje potřebu respektování jeho kulturního dědictví.

Charakteristiky a techniky Ornamentálního tetování

Ornamentální tetování je známo svou složitostí a precizností, která vyžaduje vysokou úroveň dovedností a porozumění od tetovacího umělce. Jednou z hlavních charakteristik tohoto stylu je jeho geometrický design, který často zahrnuje symetrické vzory, mandaly a motivy sakrální geometrie. Tyto vzory nejsou pouze estetické, ale často mají i hluboký duchovní a kosmologický význam. Technicky je tento styl vysoce náročný, protože vyžaduje precizní linie a dokonalé proporce. Kromě tradičního strojového tetování se některé ornamentální techniky, jako je handpoking nebo bambusové tetování, často provádějí ručně, což umožňuje větší kontroly a autenticitu. V kombinaci s hlubokým kulturním a duchovním významem těchto vzorů, ornamentální tetování nabízí jedinečný zážitek, který je stejně o osobní transformaci, jako o vizuální kráse.

Ornamentální tetování jako duchovní a meditativní praxe

Mnoho nositelů a umělců ornamentálního tetování vnímá tento proces jako mnohem více než pouhé umělecké vyjádření na kůži. Pro ně je to cesta k duchovnímu osvícení a meditativnímu prohloubení. Vzory, jako jsou mandaly, jsou tradičně vnímány jako symboly vesmírného řádu a harmonie, a mnozí se domnívají, že jejich vyobrazení na těle může pomoci přinést rovnováhu a klid do života nositele. Některé komunity a umělci věří, že samotný proces tetování, s jeho opakovanými vpichy a meditativním rytmem, může sloužit jako forma rituálu či ceremoniálu, který umožňuje hlubší spojení s vyšším vědomím nebo kosmickou energií. Toto přesvědčení o posvátné povaze ornamentálního tetování zdůrazňuje, jak hluboko může tento styl sahat za povrch kůže, nabízejíc ve skutečnosti spojení těla, mysli a ducha.

V Black House Tattoo tento styl tetuje většinou:

Galerie tetování

Jak se objednat?

Vyberte místo

Napište popis tetování

Přiložte fotografie referencí

Vyplňte žádost o online konzultaci

Přijďte na sezení

Anchor Form

Kontaktní formulář

Kdy chcete přijít na tetování? (můžete zvolit více variant)
Barevnost tetování
Nahrát obrázek 1
Nahrát obrázek 2
Nahrát obrázek 3

Děkujeme za odeslání požadavku. Brzy vás budeme kontaktovat.

bottom of page