top of page

Abstraktní tetování

Abstract tattoo, ar-brut tetování, art brut tattoo nebo naivní umění.​

10 let zkušeností s tetováním

25+ různých stylů tetování

Průměrné hodnocení 4,7

12 nejlepších tatérů ve studiu

Máme přes 1000 recenzí

Recenze našich zákazníků

Doporučil bych toto studio každému. Profesionální, rychlé a skvělá atmosféra. Nejlepší tetování, jaké jsem kdy měl.

Omar H.

Nevědela jsem, co čekat, ale pánovi co mě tetoval, bych dala 10/10. Takový detail! No a jeste mě vůbec nebolelo. Super, doporučuji.

Petra V.

Parádní zkušenost! Poprvé jsem byla na tetování a byl to hit! Všechno proběhlo hladce a rychle. Díky za krásný výsledek! Příště zase jen sem.

Marie M.

Historie a původ abstraktního tetování:

Abstraktní tetování, ačkoli se může zdát jako moderní fenomén, má kořeny sahající hluboko do historie lidské kultury. Různé starověké civilizace, od domorodých kmenů v Polynésii po starověké Egypťany, vytvářely tetování, která nezobrazovala konkrétní objekty nebo tvary, ale spíše abstraktní vzory, které měly specifický duchovní nebo rituální význam. Tyto vzory často odrážely přírodní jevy, kosmické cykly nebo sakrální symboly, které mohly být interpretovány různými způsoby. S postupem času se abstraktní tetování vyvíjelo a proměňovalo, ovlivněno kulturními výměnami a novými tetovacími technikami. Ačkoli může být těžké určit konkrétní bod, kdy se abstraktní tetování stalo tím, čím je dnes, je jasné, že tento unikátní styl má hluboké a bohaté dědictví, které pokračuje v dnešních moderních interpretacích.

Symbolika a interpretace abstraktních tetování:

Jedním z hlavních lákadel abstraktního tetování je jeho schopnost vyjádřit hluboké emocionální a duchovní stavy prostřednictvím nekonkrétních tvarů a vzorů. Na rozdíl od tradičních tetování, která často zobrazují rozpoznatelné objekty nebo tvary, abstraktní tetování se spoléhá na barevné gradienty, čáry, stíny a textury k vyjádření pocitů a myšlenek. To umožňuje vytvářet designy, které jsou osobní a jedinečné pro jednotlivce. Některé osoby mohou vybrat abstraktní design, protože cítí, že tradiční obrazy nedokážou plně vyjádřit jejich pocity nebo zkušenosti. Pro jiné může být abstraktní tetování způsobem, jak zaznamenat okamžik nebo období v jejich životě, aniž by se uchylovaly k doslovnému vyobrazení. Ať už je motivací cokoli, abstraktní tetování nabízí nekonečné možnosti interpretace, což činí tento styl mimořádně osobním a hlubokým způsobem uměleckého vyjádření.

Současné trendy a techniky v abstraktním tetování:

S nástupem nových tetovacích technologií a metod se abstraktní tetování stalo ještě více rozmanitým a inovativním uměleckým směrem. Dnes můžeme vidět kombinaci tradičních prvků s moderními technikami, jako je watercolor (akvarel) tetování, dotwork (práce s tečkami) nebo geometrickými designy. Tyto techniky umožňují vytvářet nádherné, snové obrazy, které se zdají téměř ethereální na kůži. Barevné palety se také vyvíjely, s tetovacími umělci, kteří nyní experimentují s jemnými pastelovými tóny nebo odvážnými neonovými barvami. Navíc díky sociálním médiím, zejména platformám jako Instagram, se trend abstraktního tetování rychle šíří a inspiruje nové generace tetovacích umělců a milovníků tetování po celém světě. Taková globalizace umění tetování nejen podporuje inovace, ale také spojuje lidi napříč kulturami skrze sdílenou vášeň pro abstraktní vyjádření na kůži.

V Black House Tattoo tento styl tetuje většinou:

Galerie tetování

Jak se objednat?

Vyberte místo

Napište popis tetování

Přiložte fotografie referencí

Vyplňte žádost o online konzultaci

Přijďte na sezení

Anchor Form

Kontaktní formulář

Kdy chcete přijít na tetování? (můžete zvolit více variant)
Barevnost tetování
Nahrát obrázek 1
Nahrát obrázek 2
Nahrát obrázek 3

Děkujeme za odeslání požadavku. Brzy vás budeme kontaktovat.

bottom of page