Dotwork tetování

Dotvork tetování, dotwork tattoo, tečkované tetování.

Co je Dotwork

Dotwork není vlastně styl tetování, je to technika tetování ve které body převažují nad liniemi, což výrazně odlišuje práce udělané touto technikou od všech ostatních. Z teček se skládají všechny hlavní fáze tetování: tvary, kontrasty a intenzita barev. Základ tvoří jen tečky což přidává tomuto stylu jedinečný šarm. Shromažďují se v různé obrazy i figury včetně geometrických tvarů. Kontrast takového tetování závisí na hustotě umístění teček. Obvykle v tomto stylu se dělají dost velké práce – vzniká tak prostor pro ukázání „dotworku“ v celé své kráse.

Druhy Dotworku

Existuje mnoho verzí narození „dotworku“. Původ tohoto stylu tetování lze snadno zjistit v „akupunktuře“ – bodové masáže těla pro ozdravení organismu, která se praktikuje v Tibetu. Je ale pravda, že obraz na tělo nanosili pouze pro tréninkové účely, pro výuku masáže. Další verze – dle tvrzení archeologů, a to i po dobu několika tisíc let před naším letopočtem v Afrických jeskyních byli zobrazeny lide s charakteristickými tečkovanými obrázky na těle.

Původ Dotwork

Z technického hlediska, „dotwork“ je velmi podobný práci francouzských neo-impresionistů, kteří ve svých dílech používali tečkovanou technik. Je také velmi blízko k „dotworku“ dávná šamanská kultura tetování – Sak Yant. Tato technika zahrnuje tečkovanou kresbu a aplikuje se pomocí speciální jehly ručně. Obyvatelé jihovýchodní Asii již dávno aplikují takové tetování, a věří, že společně se zaklínání tatéra muže změnit osud a lidský život. Ale možná, že moderní „dotwork“ tetování vymyslel Angličan Xed leHead, aspoň to tak říká =) A může být na to pyšný, protože díky němu styl tetování „dotwork“ se stal tak populární. V naší době, „dotwork“ – to je vyjádření tradiční umělecké techniky pointilismus na kůži.

V Black House Tattoo dotwork tetuje většinou:

 

Taky můžete přečíst více o výběru tetování zde:

 

Galerie dotwork tetování naších tatérů: