top of page

Old School tetování

Tradiční tetování a Old School Tattoo.

10 let zkušeností s tetováním

25+ různých stylů tetování

Průměrné hodnocení 4,7

12 nejlepších tatérů ve studiu

Máme přes 1000 recenzí

Recenze našich zákazníků

Nemohu být šťastnější. Moje tetování je přesně takové, jak jsem si představovala. Personál byl přátelský a vždycky mi odpověděl na všechny dotazy. Určitě se vrátím!

Elisabeth T.

Byla jsem trochu nervózní, protože jsem chtěla komplikovaný vzor, ale výsledek je úžasný! Cítím se jako nová žena. Moc děkuji celému týmu!

Anastasia Z.

Parádní zkušenost! Poprvé jsem byla na tetování a byl to hit! Všechno proběhlo hladce a rychle. Díky za krásný výsledek! Příště zase jen sem.

Marie M.

Historie a vývoj Old School tetování

Old School tetování, s jeho ikonickými designy a odolnými symboly, má hluboké kořeny, které sahají až do námořní a vojenské kultury minulých století. Mnoho z prvních Old School tetování bylo inspirováno životem na moři, s námořníky, kteří si nechávali tetovat kotvy, lastury nebo žraloky jako odznaky odvahy a připomínky vzdálených cest. Klíčovou postavou v historii tohoto stylu byl Sailor Jerry, jehož inovativní techniky a jedinečné designy položily základy pro to, co dnes chápeme jako klasické Old School tetování. V průběhu let se tento styl rozšířil mimo námořní komunitu a stal se oblíbeným mezi různými skupinami, od vojáků po rockabilly subkultury, což dokládá jeho univerzální přitažlivost a trvalý význam v tetovací historii.

Charakteristiky a rysy Old School tetování

Styl Old School tetování je snadno rozpoznatelný díky jeho specifickým charakteristikám, které se odlišují od mnoha moderních tetovacích trendů. V prvé řadě je zde důraz na silné, černé kontury, které obklopují jednoduché a často primární barvy. Místo složitých stínů a gradientů preferuje Old School čisté barvy a ploché vyplnění. Co se týče motivů, tento styl často využívá tradiční symboly – kotvy, růže, srdce s páskou, či námořnické motivy, jako jsou šípy, orli a hvězdy. Každý z těchto symbolů často nese hlubší význam nebo příběh, který je spojen s historií nebo osobními zkušenostmi osoby tetované. Ačkoli tyto designy mohou na první pohled vypadat jednoduše, jejich význam a klasická estetika vyžadují mimořádnou dovednost a porozumění tradiční tetovací technice.

Vliv a přijetí Old School tetování v moderní kultuře

Navzdory neustálé evoluci tetovacího umění zůstává Old School styl nejen relevantní, ale i mimořádně populární v současné popkultuře. Tento tradiční styl se objevuje všude, od hudby po módu, a je často nositelem nostalgického půvabu a pocty minulým generacím. Současní umělci a celebrity, kteří se rozhodnou pro klasické Old School motivy, vytvářejí most mezi minulostí a současností, připomínajíc nám stálost a trvalost těchto ikonických designů. Ačkoli nové styly a techniky mohou přijít a jít, Old School tetování je dokonalým připomenutím, že některé věci jsou prostě nadčasové. Jeho pevné zakotvení v tetovací komunitě a významné postavení v kultuře ukazuje, že to, co začalo jako symboly námořnické tradice, se stalo něčím mnohem větším – univerzálním jazykem vyjádření a identity.

V Black House Tattoo tento styl tetuje většinou:

Galerie tetování

Jak se objednat?

Vyberte místo

Napište popis tetování

Přiložte fotografie referencí

Vyplňte žádost o online konzultaci

Přijďte na sezení

Anchor Form

Kontaktní formulář

Kdy chcete přijít na tetování? (můžete zvolit více variant)
Barevnost tetování
Nahrát obrázek 1
Nahrát obrázek 2
Nahrát obrázek 3

Děkujeme za odeslání požadavku. Brzy vás budeme kontaktovat.

bottom of page