Shturm2019-01-23T18:45:03+00:00
OBJEDNAT SE

Kdo je Shturm?

Shturm je velice zkušeným tatérem a produktivním umělcem. Jeho práce jsou vždy kvalitní, výrazné a jednoduché.

Co tetuje

Traditional a New School. Jen podle vlastních návrhů.

Osobní pohled na tetování

Ve svých pracích se zaměřuje na několik věcí:

a) Kvalita tetování – je jasné že každé tetování se časem rozpíjí (tady přečtěte proč). A jednou z málo možností jak tomu předejit je zjednodušovat obrázky. Funguje to podobně jako rozostřené vidění. Pokud se podíváte rozostřeným zrakem na svět kolem sebe nejvíce identifikovatelné věcí budou ty nejjednodušší a nejkontrastnější jako například velké vývěsky nebo dopravní značení. Stejným způsobem je možné přemýšlet i u tetování kdy namísto tenkých linek se vezmou silnější a celková kompozice se upraví tak aby bylo co nejméně detailů vedle sebe.

b) Čitelnost obrázků – tady jde zase o jednoduchost. Málokdo kromě Vás se bude dívat na Vaše čerstvé tetování ze vzdálenosti 1-2 metrů, většina lidí ho uvidí z větší distance. A teď se zamyslete jak velký a jednoduchý obrázek musí být aby byl čitelný ze 3 metrů…

c) Minimalismus – ne vše co vypadá dobře na papíře vypadá dobře na těle. Přeplácané věci a přebytek detailů může udělat z tetování nečitelný flek. Proto veškeré detaily vybírá Shturm opatrně a přidává je v minimálním potřebném množství.