Old School tetování

Tradiční tetování a Old school Tattoo.

O stylu

Tradiční tetování ve stylu Old School neboli taky Traditional by se dalo nazvat klasikou jak z hlediska výkonu, tak i z hlediska tématu. Není to akvarel, která vyžaduje speciální barvu a uměleckou vizi. Není to dotwork, který se dá rozeznat podle „vytečkovaného obrysu“. Old School tetování je docela charakteristické. To je jasný styl plný života.

Historie

Old School se zrodil koncem 19.století na území Ameriky a Evropy a pak se rozšířil celosvětově. Říká se, že Old School není jenom styl, ale celé období. Barevné tetování, které bylo v té době populární, používá se i v současné době. Takřka nezměnilo, s výjimkou toho, že se zlepšila technika tetování a kvalita používaného tetovacího strojku a spotřebního materiálu. Velký význam při šíření stylu Old School je věnován námořníkům. Byli první, kteří kdysi oživili praxi tetování v západních zemích. Námořníci se tradičně snažili udělat nové tetování při příjezdu do nového přístavu. Znalosti o tetování, které bylo obvykle znázorněné na jejich vlastní kůži, byly dováženy z polynéských ostrovů a asijských zemí. Ale když srovnáme Old School a Polynésií, máme si uvědomit nakolik Old School je unikátní. Tento styl vznikl pod vlivem znalostí získaných od ostrovanů a zformoval se vlastní charakteristické rysy.

Sailor Jerry

Mimochodem, kromě všech námořníků byl v tomto stylu velmi významný jeden určitý zakladatel. Velký vliv na formování stylu sice měl asi o půl století později. To, že tato osoba je zařazena do historie tetování v tomto stylu, umožňuje nám nazývat Old School americkým stylem, i když bylo ve stejnou dobu populární v Evropě. Jmenuje se Norman Keith Collins. Byl americký námořník, který sloužil v námořnictvu a navštívil celou jihovýchodní Asii. Odtamtud, spolu s objevenou láskou k tetování, přinesl znalosti o tomto stylu. Po ukončení své vojenské kariéry Norman Keith otevřel v USA vlastní tetovací salon. Pracoval v originálním kombinačním stylu: vícebarevné japonské tetování se ve výkresech bývalého námořníka kombinovalo s hrubým námořním tetováním, ale paradoxně to vypadalo harmonicky.

Vlastnosti stylu

Jednou z vlastnosti tetování ve stylu Old School je omezení z hlediska tématu, které je přesně definováno a jehož symbolika je známa. Mezi Old School tetování patří lebky, srdce, andělé, kříže, oheň, stuhy, hvězdy, ženy. Takto rozšířená i když opakovaná témata se objevila o něco později než ta mořská, která byla původně objevena na výkresech na těle a stále se vyskytují. Jedná se o kotvy, vlaštovky, vodní víly a božstva – vodní patrony. Další oblastí zájmu jsou texty. Často v tomto stylu se vyskytují nápisy s názvy, citacemi, názvy velkých událostí. V tetování mohou být kombinovány s ilustracemi.

V Black House Tattoo Old School tetuje většinou:

 

Taky můžete přečíst více o výběru tetování zde:

 

Galerie Old School tetování naších tatérů: