Keltské tetování

Celtic Tattoo, keltské tetování, skandinávské tetování, severní tetování, pohanské tetování.

Vzory stylu

Kromě keltského jazyka, na kterém mluví západoevropské ostrovany, také existuje představa o keltských vzorech – jsou tvořena různými kudrlinkami, spirálami a bludišti. Tyto formy tvoří základ populárního stylu „Celtic“. Konstrukce těchto vzorů je poměrně složitá, a je spojena s touhou opakovat tvorbu starověkých Keltů a napodobit rozmanitost přírody. Nápadité spojení, které nemají ani začátek ani konec, reflektuji cykly života a ročních období.

Barva keltského tetování

„Celtic“ vyniká zvláštní dekoraci uměleckého díla, které přenáší jedinečné obrysy lidovým ornamentem které mají rozeznatelný charakter. Barva těchto tetování je obvykle černá, dneska se stále více a více přidávají dalších barvy, ale bez fanatismu. Tetování v „Celtic“ vypadají jako starověký puzzle, který jim dodává zvláštní styl.

Nejčastější motivy

Jeden z nejpopulárnějších typů tetování je keltský kříž, vedle jsou také keltské náramky tak populární v současnosti. Zvláštní místo v mytologii, a proto v tetování, má strom života – jako symbol moudrosti, pochopení života, dobra a zla.

Popularita

Kvůli univerzálnímu stylu a kvalitě, jsou nadčasové. „Keltské“ tetování v průběhu let neztrácí svou popularitu ve všech částech světa.

V Black House Tattoo keltské tetování tetuje většinou:

 

Taky můžete přečíst více o výběru tetování zde:

 

Galerie keltských tetování naších tatérů: