Tatér Shturm

Tatér Shturm

Shturm

Kdo je:

Ilya Shturm otevřel studio Black House Tattoo v roce 2015 v malých prostorech na Praze 4. Od té doby hlavním cílem jeho života je neustálé zdokonalení jak svých uměleckých dovedností tak technických a systémových možnosti studia. Dneska je Ilya velice zkušeným tatérem a produktivním umělcem. Jeho práce jsou vždy kvalitní, výrazné a jednoduché a tetovací studio Black House Tattoo jsou špičkově vybavené prostory o rozloze 120m na Praze 1.

Co tetuje:

Tradiční a Neo Tradiční styly, Polynésii a jiné tribalové styly

Osobní pohled na tetování:

Ve svých pracích se zaměřuje na několik věcí:

a) Kvalita tetování – je jasné že každé tetování se časem rozpíjí (tady přečtěte proč). A jednou z málo možností jak tomu předejit je zjednodušovat obrázky. Funguje to podobně jako rozostřené vidění. Pokud se podíváte rozostřeným zrakem na svět kolem sebe nejvíce identifikovatelné věcí budou ty nejjednodušší a nejkontrastnější jako například velké vývěsky nebo dopravní značení. Stejným způsobem je možné přemýšlet i u tetování kdy namísto tenkých linek se vezmou silnější a celková kompozice se upraví tak aby bylo co nejméně detailů vedle sebe.

b) Čitelnost obrázků – tady jde zase o jednoduchost. Málokdo kromě Vás se bude dívat na Vaše čerstvé tetování ze vzdálenosti 1-2 metrů, většina lidí ho uvidí z větší distance. A teď se zamyslete jak velký a jednoduchý obrázek musí být aby byl čitelný ze 3 metrů…

c) Minimalismus – ne vše co vypadá dobře na papíře vypadá dobře na těle. Přeplácané věci a přebytek detailů může udělat z tetování nečitelný flek. Proto veškeré detaily vybírá Shturm opatrně a přidává je v minimálním potřebném množství.

Galerie:

Sledujte nás:
2018-06-11T20:23:54+00:00