Chicano tetování

Chicano tattoo, čikáno, latinské vězeňské tetování, mexické tetování

Původ stylu

Styl „chicano“ je považován za poměrně mladý styl v tetování. Pokud budeme mluvit o stylu – je sestrou stylu „black & grey“. Situace je podobná: americké vězni, latinos, šicí jehly a naprostá absence jakékoli jiné než černé barvy.

Oblíbené postavy a motivy

No, určitě je to kříž, Panna Marie, Ježíš, peníze a zbraně. Všechny atributy jsou nějakým způsobem podobné latinskoamerickým bandám v polovině minulého století a stala se ztělesněním stylu tetování „Chicano“. V průběhu doby k černo-bílým obrázkům začaly přidávat barvy, a to především červenou. To přidalo paletu stylů, ale jeho základ zůstává stejný – běsnění barev v tomto stylu nebudete vidět, bude stručné s nenápadně umístěnými akcenty. Možná, že dvě definující téma ve stylu „Chicano“ – náboženství a ženy, kde poslední se často kresli jako děsivě ponuré krásky. Nazývají tyto tetování „Santa Muerte“, což lze přeložit jako „Svatá smrt“. Takové tetování dnes nejsnadněji definuje styl „Chicano“, který okamžitě upoutá pozornost a zůstává v paměti.

Klasické Chicano

Klasické tetování „Chicano“ dodnes nese v sobě výrazné rysy v podobě tenkých a jemných linek, čistých obrysů a velkého množství hladkých stínů a polostínů s vysokým kontrastem. Nejslavnějším zastáncem tohoto stylu je známý herec Danny Trejo, jehož tělo zdobí nejen výše uvedené druhy obrazů, ale také nápisy, které ve stylu „Chicano“ zaujímají zvláštní místo ve formě slibu, modliteb a sloganu.

V Black House Tattoo Chicano tetuje většinou:

 

Taky můžete přečíst více o výběru tetování zde:

 

Galerie Chicano tetování od naších tatérů: