Abstraktní tetování

Abstract tattoo, ar-brut tetování, art brut tattoo nebo naivní umění.​

Art Brut

„Art Brut“ je jedním z nejmladších a nejkontroverznějších stylu. Termín „Art Brut“ znamená drsné, syrové, neomezené umění. Založil ho francouzský umělec Jean Dubuffet, aby popsal sbírku obrazů a soch neprofesionálních umělců. V oblasti tetování termín „Art Brut“ znamená experimentální trendy a styly, které se nevešli do jiného konceptu tetování.

Definice Abstract tattoo

Abstraktní tetování se obvykle dělají „free hand“, to znamená, že tetování se kreslí přímo na lidském těle ručně. Popsat styl abstraktní tetování jako něco jednotného je poměrně obtížné, každý tatér má svůj názor na tento styl. Neexistuje žádná přesná definice stylu Abstaract tattoo, protože neexistují žádná pravidla, s výjimkou třech – spontánnost, jedinečnost a žádné tradice. Abstrakce je něco avantgardního, a nevchází do žádných rámek. Například známý styl „Trash Polka“, je jedna z oblastí abstraktního tetování.

Zakladatel stylu

Zakladatelem tohoto stylu v tetování je kanadský umělec Yann Black, který se unavil od hieroglyfů, které mu omrzely, a vytvořil svůj vlastní styl. Začal dělat lehké, minimalistické tetování s plynulými liniemi. Tetování Yanna Blacka dělají dojem kreseb chlapce, který má fantazii a spěchá říct o tom světu. Ztělesňuje to ve formě jednoduchých ilustraci nakreslených tužkou. V tomto stylu taky občas zvěčňujeme umění dětí našich zákazníku:-)

V Black House Tattoo abstrakci tetuje většinou:

 

Taky můžete přečíst více o výběru tetování zde:

 

Galerie abstraktních tetování naších tatérů: